top of page

1. Що це таке Духовне Всиновлення?

Духовне Всиновлення є молитвою в інтенції дитини, якій загрожує вбивство в лоні матері. Триває дев’ять місяців і полягає в щоденному читанні однієї таємниці розарію – (Отче Наш і 10 Радуйся Маріє), а також особливої молитви в інтенції дитини та її батьків. До молитви можна приєднати вільно вибрану додаткову постанову.

 

2. Які можуть бути додаткові постанови?

Додатковими постановами можуть бути, наприклад: часта Сповідь і Святе Причастя, Адорація Пресвятих Дарів, читання Святого Письма, піст на хлібі та воді, боротьба із поганими звичками, допомога потребуючим особам, додаткові молитви (літанія, дев’ятниці, коронки, тощо). Потрібно ставити реальні постанови, маючи на увазі індивідуальні можливості їх виконання.

 

3. Чи можна ставити Духовне Всиновлення без додаткових постанов?

Так. Додаткові постанови не обов’язкові, хоча ті, хто усиновляє, охоче їх беруть.

 

4. Як народилося Духовне Всиновлення?

Воно з’явилося після об’явлення у Фатімі, стаючи відповіддю на заклик Матері Божої щодо розарієвої молитви, покути і покаяння за гріхи, які найбільше ранять її Непорочне Серце.

 

5. Які плоди Духовного Всиновлення?

Духовне Всиновлення лікує глибокі внутрішні рани спричинені гріхом аборту. Дозволяє матерям знайти віру в Боже Милосердя, що приносить спокій їхнім серцям. Конкретний, безкорисний дар (молитви, жертви, піст) допомагає особливо молодим людям загартовувати характер, боротися з егоїзмом, відкривати радість відповідального батьківства, дає можливість бачити любов і секс очима Бога. Духовне Всиновлення вчить систематичної молитві і позитивних дій, поглиблюючи контакт з Богом. Воно допомагає відкривати глибокий сенс занедбаних практик аскетичних. Може стати стимулом відродження спільної молитви і любові в родині.

 

 

6. Хто може здійснити Духовне Всиновлення?

Кожен – особи світські, чернечі спільноти, чоловіки, жінки, люди в кожному віці. Лише діти складають обітницю під опікою батьків.

 

7. Скільки раз можна здійснити Духовне Всиновлення?

Можна його здійснити повсякчасно, під умовою виконання попередніх зобов’язань.

 

8. Чи треба за кожним разом складати обітниці?

Так.

 

9. Чи можна всиновити більше ніж одну дитину?

Духовне Всиновлення стосується однієї дитини.

 

10. Чи знаємо якої національності буде всиновлена дитина?

Не знаємо. Ім’я дитини знає лише один Бог.

 

11. Звідки впевненість, що Бог вислухає мою молитву?

Нашу впевненість опираємо на віру у Всемогутнє і безмежне Милосердя Боже. Бог є Джерелом життя і Його волею є, щоб кожна зачата дитина жила і була огорнена любов’ю батьків.

 

12. Чи є гріхом, якщо одного дня забудеться читання молитви?

Якщо забути, це не є гріхом. Гріхом є свідоме і добровільне знехтування складеної Богу обітниці.

 

13. Чи переривається Духовне Всиновлення,  якщо людина занедбала молитву вже довгий час?

Довга перерва (місяць, два) перериває Духовне Всиновлення. Потрібно тоді відновити обітниці і старатися дотримати їх. У випадку короткої перерви потрібно Духовне Всиновлення продовжувати, молячись за занедбані дні.

 

14. Чи Духовне Усиновлення можуть складати особи, шо живуть у несакраментальних зв’язках?

Так, і особи розлучені.

 

15. Чи важливе є духовне Всиновлення складене через радіо?

Так.

 

16. Чи обітниці Духовного Всиновлення повинні бути складені у формі урочистій, виключно в костелі в присутності священника?

Рекомендується, щоб обітниці складати урочисто, хоча можна їх скласти також і приватно.

 

17. Чи Духовне Всиновлення можуть складати особи, які не брали участі в приготуваннях, хворі, неповноправні, в похилому віці?

Так. Можуть складати приватно.

 

18. Як можна скласти приватно обітниці?

Прочитати формулу обітниці (найкраще перед Хрестом або образом) і з того моменту на протязі дев’яти місяців читати одну, довільно вибрану таємницю розарію, а також молитву в інтенції дитини і батьків. Записати собі дату початку і закінчення молитви, щоб не забути.

 

ФОРМУЛА СКЛАДАННЯ ДУХОВНОГО ВСИНОВЛЕННЯ

Пресвята Діво, Богородице Маріє, всі Ангели і Святі, ведений прагненням допомагати захищати ненароджених, вирішую і присягаю, що від (дата) в урочистість (назва урочистості) беру в духовне всиновлення одну дитину, ім’я якої лише одному Богу відоме, щоб протягом 9 місяців щодня молитися про врятування її життя, та про праведне життя після народження. Цими молитвами будуть:

  • одна таємниця розарію;

  • мої додаткові постанови;

  • молитва, яку сьогодні вперше прочитаю.

 

ЩОДЕННА МОЛИТВА

Господи Ісусе – за посередництвом Твоєї Матері Марії, яка породила Тебе з любов’ю,  та за посередництвом св. Йосифа, людини довіри, який опікувався Тобою після народження – прошу Тебе в намірі цієї ненародженої дитини, яку я духовно всиновив, і якій загрожує небезпека загибелі. Прошу, дай батькам любов і відвагу, щоб вони залишили своїй дитині життя, яке Ти сам їй призначив. Амінь.

 

За матеріалами сайту: http://dniprokatolik.net 

bottom of page