top of page

Генеральний настоятель

ЛИСТ З НАГОДИ ВЕЛИКОГО ПОСТУ 2018

Рим, 9 лютого 2018 року

 

Марія, найвищий зразок, який показує нам дорогу до Ісуса

Всім членам Конгрегації Місії Мої дорогі співбрати,

Нехай благодать і мир Ісуса завжди будуть з нами!

 У листі з нагоди Адвенту в 2016 році ми почали міркування про колони духовності нашого Засновника: Втілення, Святу Трійцю та Євхаристію. У цьому листі з нагоди Великого посту ми роздумувати про четверту колону – Пресвяту Діву Марію. У главі IV, № 49 Конституцій Конгрегації Місії ми читаємо наступне:

 

1. «Особливу пошану будемо віддавати Пресвятій Діві Марії, Матері Христа і Церкви, яка, згідно зі словами св. Вікентія, найкраще усіх вірних заглибилася в науку Єван- гелія та впровадила її в своє життя».

2. «Ми повинні висловлювати свою любов до Непорочної Діви Марії різними способа- ми, віддано святкуючи свята і часто молячись до неї, особливо Розарієм. Ми повинні зробити широко відомим особливе послання, виражене через її материнську опіку за допомогою Чудотворного медальйона».

 

У розділі X, № 4 Загальних правил Конгрегації Місії, Святий Вікентій де Поль пише:

«Оскільки та сама Булла чітко радить нам віддавати особливу пошану Пресвятій Діві Марії, зрештою, до цього ми з різних причин зобов’язані. Тому всі та кожен зокрема будемо намагатися з Божою допомогою це досконало виконувати, а саме:

 

1. Проявляти особливу пошану найдостойнішій Матері Христа і нашій Матері;

2. Наслідувати її чесноти, а особливо – смиренність та чистоту;

3. Завжди при нагоді заохочувати інших постійно віддавати їй виняткову пошану і гідно їй служити».

 

Оскільки ми починаємо Великий піст, 40 днів з Ісусом у пустелі, я хотів би запросити всіх нас наповнити наші серця теплом, довірою, доступністю і всією любов’ю, яку може мати син чи дочка до своєї матері. Давайте ми також зробимо своїм, відновимо або поглиби- мо наше довічне зобов’язання перед нею, виконавши три кроки, які допоможуть нам бути ближче до Марії, нашої Матері на небесах, яка є найвищим зразком, що показує нам кращий і найкоротший шлях до Ісуса, нашої життєвої мети і нашого всього!

 

А) Щоденно молитися Розарієм

Разом з Марією ми розважаємо про різні етапи життя Ісуса. Марія йде разом з нами, Марія супроводжує нас, Марія спонукає нас, Марія надихає нас! Давайте завжди носити з собою розарій, куди б ми не їхали. Давайте носити його з собою в кишені чи гаманці, як кільце або браслет, щоб він був доступним нам повсякчасно. Можемо молитися в каплиці; гуляючи по вулиці; чекаючи автобуса, метро або поїзд; керуючи автомобілем; гуляючи; чекаючи в довгих чергах. Давайте постійно мати Розарій при собі.

 

Святий Вікентій завіряє нас у своїй глибокій вірі в заступництво Марії:

Бог завжди зберігав у мені переконання, що я буду вільний через мої невпинні молитви до Нього та до Пречистої Діви Марії, завдяки тільки її заступництву, я твердо вірю, я був звільнений

 

Усім ведеться добре в чотирьох місцях, де проходять місії, а також тут, і здається, що наш Господь проявить милосердя до цієї Маленької Компанії через заступництво Пре- святої Богородиці. З цією метою ми направили М. Буде відвідати Її в Шартрі .

 

Б) Все більше набуваючи собі Маріїні чесноти смирення та чистоти

Святий Вікентій де Поль ставить Марію за приклад щодо усіх чеснот, проте дві з них він виділяє особливо: смиренність та чистоту.

 

Смирення: Серед усіх, сотворених на небесах і на землі, ніхто не є більш знаний, не є більше шанований, не ставиться частіше перед нами за зразок. Немає іншої людини, до кого Бог через Ісуса вселяв більше довіри. Марія ніколи навіть на мить не думає, що це її заслуга, але вважає все, чим вона є та все, що вона має, благодаттю, подарунком, знаком милості, що йде від Ісуса. Мати ставить себе нижче від свого сина, а не вище нього. Марія народила Ісуса, виплекала Його з ясел, міняла Йому пелюшки, годувала Його грудьми, і виростила його до дорослого віку. Марія, усім, що вона робила і робить сьогодні, завжди вказує на Ісуса.

 

... біжіть до Пресвятої Діви, просячи її випросити для вас від її Сина благодать роз- ділити її смирення, через яке вона була покликана служити Богу, коли вона була об- рана стати Його матір’ю. Чому Бог обрав саме Пресвяту Богородицю? Вона сама каже нам: «Це моє смирення». Зайве говорити, що коли наші сестри звернуться до Пресвятої Богородиці, яка так сильно любить цю чесноту, вона випросить від Бога для них благодать її практикування.

 

3 Чистота:

Ісус дає нам ключ до того, як увійти в чистоту думки, слова та діяння. Ісус радить нам звернути увагу: «Не те оскверняє людину, що потрапляє до рота, а те, що виходить з рота, — ось що оскверняє» (Від Матвія 15:11). Усе має початок у нашому серці та нашому розумі. Давайте попросимо Ісуса бути там з самого початку наших думок, почуттів та ідей, щоб допомогти нам відфільтрувати їх через Його думки, Його погляди та Його вчинки. Що виплває з наших думок, з’явиться потім у словах та діях, які відображатимуть Ісусову поведінку, Ісусові почуття та Ісусові думки. Чистота буде присутня і прожита в нашому житті.

 

Майте в особливому вшануванні спосіб, яким Пресвята Богородиця керувала нашим Господом, і все буде добре.

 

Однак думки, почуття та ідеї, які не відфільтровані через Ісуса, поведуть нас у зворотному напрямку. Ми стаємо вразливими до впливу «злого» який має чітку мету: знищити у нас все, що походить від Бога, знищити наші відносини з Ісусом. Сатана хоче поставити себе на місце Ісуса, щоб впливати на думки, з яких випливають наші слова і дії, щоб ми, проти- ставивши непорочності та чистоті, спотворили наше прекрасне Я, наше прекрасне серце, створене за образом Бога.

 

... тайна вашого серця, чого я дійсно прагну, повинно цілком належати нашому Госпо- ду. Я прошу Пресвяту Богородицю взяти його від вас, щоб перенести його на небеса і помістити його в ній самі, і таким чином в її дорогому Сині.

 

3) Поширення послання та відданості Божій Матері Чудотворного Медальйона з оновленим завзяттям

 

Після хреста Чудотворний Медальйон є найпоширенішим християнським символом у світі. Проте багато хто все ще не мав нагоди почути про нього, дізнатися про послання Марії, отримати та носити Чудотворний Медальйон. Вони не просять і не отримують благодать від Ісуса, як Марія розтлумачила Святій Катерині Лабуре, Дочці Милосердя, під час об’явлення 1830 року в Каплиці матірного дому на вулиці Дю-Бак в Парижі. Підійди до підніжжя цього вівтаря. Тут благодать буде дана тим, хто просить її із впевненістю і запалом. Ці промені є символом тих милостей, які я посилаю на тих, хто просить їх у мене.

 

Цього Великого Посту я хотів би запропонувати розважання, молитву та планування у всіх місцях, де ми служимо: парафіях, лікарнях, диспансерах, школах, університетах, місіях, парафіяльних місіях тощо. Потім там, де Чудотворний Медальйон ще не знають, де люди ще не отримали його, необхідно зробити наступне:

 

1) роздавати Чудотворні Медальйони людям;

2) разом з медальйонами роздавати людям невелику брошуру з короткими поясненнями історії та суті Чудотворного Медальйона;

3) організувати місцеву групу Асоціації Чудотворного Медальйона, що стала б частиною Міжнародної Асоціації Чудотворного Медальйона, однієї з гілок Вікентійської Родини, що діє у багатьох країнах світу.

 

Заохочуйте створення нової групи Асоціації Чудотворного Медальйона в вашій місцевій парафії з дозволу парафіяльного священика; в лікарнях, диспансерах, школах та університетах, з працівниками, викладачами, професорами, студентами; під час парафіяльних місій, у організації та координації яких беруть участь різні гілки Вікентійської Родини; місіях, тощо. Запрошуйте людей реєструватися, щоб стати членами групи. У багатьох країнах, де присутня Асоціація Чудотворного Медальйона, координує їх Національна Рада, об’єднуючи всі різні місцеві групи Асоціації, що присутні в цій країні.

 

Національні Асоціації Чудотворного Медальйона об’єднані в Міжнародну Асоціацію Чудотворного Медальйона, координуються заступником директора, отцем Карлом Пібером, CM. Ставши частиною Асоціації Чудотворного Медальйона, члени підтримують один одного молитвою, беруть участь у поширенні Чудотворного Медальйона та виконують благодійні роботи.

 

Щоб втілити це в реальність Міжнародний Секретаріат Асоціації Чудотворного Медальйона буде дуже радий допомогти тим, хто, можливо, потребує допомоги, шукає інформацію або пропозиції щодо заснування місцевої групи. Якщо країна, в якій ви хочете створити нову групу Асоціації Чудотворного Медальйона, вже має інші групи або національну структуру Асоціації, Міжнародний Секретаріат надасть необхідну інформацію про це. Якщо в країні немає національної структури або жодної місцевої групи, Міжнародний секретаріат допоможе наданням усієї інформації, що необхідна для створення нової групи. Міжнародна Асоціація Чудотворного Медальйона має веб-сайт на шести мовах, де ви можете знайти багато інформації, в тому числі про те, як заснувати нову групу.

 

Адреса веб-сайту - www.amminter.org

Якщо вам потрібна будь-яка додаткова допомога, просимо писати на електронну адресу: mmainfo@famvin.org

 

Коли ми міркуємо про організацію нових груп Асоціації Чудотворного Медальйона у будь- якій конкретній країні світу, давайте пам’ятати, що це глибоке бажання Марії - поширю- вати Чудотворний Медальйон у найвіддаленіші куточки світу. Богоматір запевняє нас, що якщо ми просимо милості Ісуса, ми отримаємо їх! Давайте долучимося до цієї чудової пригоди, будучи голосом Марії, що виражає безумовну любов Ісуса до кожної окремої людини словом та діями.

 

Отримайте медальйон, що виконаний за цим зразком. Ті, хто носить його з довірою, отримають багато благодаті. Нехай 40 днів із Ісусом в пустелі принесуть багато плодів.

Нехай 40 днів із Ісусом в пустелі оновлять і поглиблять наші відносини з Марією, нашою Матір’ю на небесах, і наблизять нас до неї ще більше через:

1) щоденну молитву Розарія,

2) ще більше набуття чеснот Марії смиренності і чистоти,

3) поширення послання Божої Матері Чудотворного Медальйона та відданість їй з оновленим завзяттям.

 

Нехай 40 днів із Ісусом в пустелі оновлять наші серця, відкриваючи нас до щоденних «воскресінь», переходячи від смерті до життя, готуючись до нашого останнього Воскресіння!

Ваш брат в Святому Вікентії,

Томаж Мавріч, СМ Генеральний Настоятель

bottom of page