top of page

Усім членам Вікентійської Родини

Дорогі брати і сестри у Святому Вікентії,

Нехай благодать і мир Ісуса завжди будуть з нами!

 

25 січня 2018 року – офіційно завершуючи святкування 400-ої річниці Вікентійської харизми - з переповненим радістю серцем, ми можемо повторити згадані вище слова святого Павла на початку листа до Ефесян. Небо наповнило нас всілякими благословеннями: кожного з нас особисто, кожну окрему Вікентійську гілку і всю Вікентійську Родину.

Нехай цей досвід стане для нас джерелом поглиблення, розвитку та поширення Вікентійської харизми, щоб ми приносили ще більше нових плодів. У цей Ювілейний рік Вікентійська Родина підготувала багато різних ініціатив, організувала безліч свят і великих проектів на місцевому, національному та міжнародному рівнях.

 

Як Вікентійська Родина ми організували на міжнародному рівні:

а) Міжнародний симпозіум Вікентійської Родини в Римі з 12 по 15 жовтня 2017 року.

Наступного дня, після завершення Симпозіуму, члени синтетичного комітету зустрілися, щоб вивчити висновки взаємного ділення учасників шести мовних 2 груп. Роздуми, пропозиції, ідеї та проекти, як зерна, посіяні під час Симпозіуму, незабаром будуть доступні всім членам Вікентійської Родини для того, щоб їх можна було розвивати, ділитись ними, “поливати” та сприяти їх зростанню.

б) Глобальна (всесвітня) ініціатива Вікентійської Родини для бездомних (Альянс FAMVIN з бездомними). Цей проект Вікентійської Родини, офіційно розпочатий під час Римського симпозіуму 14 жовтня 2017 року, дозволить нам поглибити нашу співпрацю, щоб більш ефективно реагувати на потреби тих, які не мають місця проживання.

в) Фестиваль Вікентійського фільму під назвою «Знайти Вікентія 400», також офіційно розпочатий під час симпозіуму в Римі 14 жовтня 2017 року, відбудеться з 18 по 21 жовтня 2018 у Кастель Гандольфо. Підготовчий комітет незабаром представить додаткову інформацію з цього питання через різні засоби масової інформації: веб-сайти, соціальні мережі, YouTube, пресу, інформаційні агентства тощо. Ми сподіваємось, що цей фестиваль стане інструментом "глобалізації милосердя". Кожен у ньому може взяти участь, з будь-якої країни, незалежно від того, чи є членом Вікентійської Родини чи ні. У рамках фестивалю пройдуть три конкурси: 1) вірш, малюнок чи текст, в підготовці якого може брати участь молодь віком до 18 років; 2) сценарій фільму, на основі якого у майбутньому може бути зроблений фільм; 3) короткометражний фільм. Спільною темою цих конкурсів є життя і харизма святого Вікентія де Поля.

г) Паломництво реліквії серця св. Вікентія де Поля.

Паломництво інших реліквій буде продовжуватися в Європі, а потім, якщо Бог дозволить, на інших континентах.

 

На початку 500-ої річниці Вікентійської харизми, як перший крок на цьому шляху, я хотів би запропонувати наступні дві ініціативи:

 

а) Відновити та поглибити наші відносини зі святими, блаженними та Слугами Божими Вікентійської Родини з усього світу, як моделями духовності та Вікентійської харизми, наступними заходами:

1. Відродити культ і практику молитви за заступництвом святих, блаженних і Слуг Божих передусім в місцях їх походження - де вони народилися, де жили, служили, де померли чи були поховані, або де знаходяться їхні реліквії - за допомогою різних ініціатив спрямованих на поглиблення наших відносин з ними. Відновлення близькості з ними на місцевому рівні, буде сприяти поширенню їх культу, а також молитві за їх заступництвом в інших частинах світу.

2. Організувати зустрічі, щоб ознайомити з ними тих, хто їх взагалі не знає, або знає лише трохи; організовувати паломництва; готувати програми для дітей, 3 підлітків та дорослих; публікувати нові книги; готувати презентації PowerPoint; використовувати різні засоби комунікації.

3. Постійно молитися, випрошуючи у Ісуса благодать канонізації для всіх блаженних, Слуг Божих або інших потенційних кандидатів канонізації. Усередині конкретної гілки Вікентійської Родини, до якої кожен з них належав, а також в цілій Вікентійській Родині, з усіх сил дбати про офіційне визнання їх святості Церквою.

Ідея полягає в тому, щоб всі наші зусилля, служіння, проекти, ініціативи, плани і спільні прагнення якомога ближче об'єднували нас з тими, хто був до нас, і які звідти заступаються за нас на небесах. Вони вислуховуватимуть, якщо ми попросимо їхнього заступництва перед Богом. Вони є для нас моделлю, як жити Вікентійським духом і харизмою. Можливо, легше представляти святих, блаженних і слуг Божих недавньої історії. Однак всі святі промовляють або можуть сьогодні бути моделями святості для дітей, молоді, дорослих та всіх наших сучасників. Вони також є одним з «джерел» нових покликань до богопосвяченого життя або заохоченням мирян, в різних гілках Вікентійської Родини, до участі в місії Ісуса, у місії Церкви.

 

б) Оновити та поглибити "культуру покликань".

Шукаючи пояснень зменшення кількості покликань до богопосвяченого життя, неактивної участі молоді і дорослих в житті Церкви, і занепад віри в деяких частинах світу, часто бачимо такі причини: споживче суспільство, матеріалізм, індивідуалізм, егоїзм, систематична секуляризація суспільства... Ми можемо говорити про певну "антикультуру покликань".

Я хотів би закликати всіх об'єднати наші сили, щоб показати сьогоднішнім дітям, молоді і дорослим, які перебувають під впливом цієї “антикультури покликань”, красу, чарівність і життєдайний сенс сказати «так» у відповідь на заклик Ісуса. Будь ласка, давайте покажемо дітям, молодим людям та дорослим, що є нормальним явищем позитивно та чітко відповісти "Так" на запрошення Ісуса. Це не ненормальна відповідь. Ми повинні працювати разом для відновлення культури покликань.

Наше покликання йде далі, ніж початок нашого існування, бо Бог думав про нас ще до заснування світу, ще перед нашим зачатком.

 

"Перш, ніж я уклав тебе в утробі, я знав тебе; і перш ніж ти вийшов з лона, освятив я тебе" (Єремія 1,5). "Бо в Христі він нас вибрав перед заснуванням світу" (Еф 1: 4). "Я зроблю тебе світлом народів" (49, 6).

 

Культура покликань це середовище, в якому кожна людина може виявити і постійно відкривати причину, чому існує на землі, сенс свого життя, завдання, яке повинна виконати, покликання, на яке повинна відповісти. Культура 4 покликань ставить Ісуса на перше місце, незалежно від того, чи це покликання до світського або богопосвяченого життя.

 

У наших серцях маємо глибоке бажання передати наступним поколінням харизму та духовність, яку ми отримали. Неустанно благаймо Бога про нові покликання, та водночас прикладаймо численні зусилля та ініціативи. Початок п'ятого століття Вікентійської харизми - це нагода для нас активізувати наші зусилля для просування покликань. Все це дуже гармонійно єднається з темою Синоду Єпископів, який відбудеться в жовтні цього року в Римі на тему: «Молодь, віра і розпізнання покликання.»

 

Довіряючи все Божому Провидінню та під заступництвом Божої Матері Чудотворного Медальйону, святих, блаженних і Слуг Божих Вікентійської Родини, підбадьорюймо один одного словами св. Вікентія де Поля, який, коли його запитали, що би ще міг зробити у своєму житті, відповів: "більше".

 

 

Ваш брат у св. Вікентії, Томаж Мавріч, CM Генеральний Настоятель

bottom of page