top of page

ЛИСТ З НАГОДИ ВЕЛИКОГО ПОСТУ

 

Усім членам Вікентійської Родини

 

Дорогі брати та сестри, Нехай благодать і мир Ісуса буде завжди з нами!

hДозвольте мені скористатися цією нагодою, на початку цього листа, щоб подякувати кожному з вас від всього серця за багато ваших привітань з Різдвом та Новим роком, які я отримав звичайною поштою, електронною поштою або через різні соціальні мережі! Я захоплююся героїчним свідченням і вашим служінням у важкі часи та у віддалених куточках земної кулі. Моє серце з кожним з вас і я супроводжую вас кожен день у моїх думках і молитвах. 2 Не за горами час Великого Посту! У моєму листі з нагоди Адвенту я розважав про «Боговтілення» як одне з головних таїнств духовності Святого Вікентія де Поля. У цьогорічному листі з нагоди Великого Посту я хотів би розважати про таїнство «Святої Трійці», як інше головне таїнство духовності Святого Вікентія. Святий Вікентій в Загальних правилах Конгрегації Місії пише: Відповідно до булли, якою було утворено наше Згромадження, ми зобов'язані вшановувати особливим чином Пресвяту Трійцю і Боговтілення, таїнства, що виходять за межі слів. Тому ми повинні намагатися виконувати це віддано і, якщо це можливо, в усіх відношеннях, але особливо в цих трьох напрямках: (1) часто вшановуючи ці таїнства молитвою віри і благоговіння, що виходить з глибин нашого серця; (2) присвячуючи їм певні молитви і добрі справи щодня і, перш за все, святкуючи ці свята з особливою гідністю і максимальною особистою відданістю; (3) постійно намагаючись нашим вченням і прикладом залучити інших людей, щоб вони дізналися про ці таїнства, шанували і прославляти їх (Загальні Правила X, 2; CCD XIIIA, 454-455). У наших Конституціях Конгрегації Місії, ми знаходимо такі слова: Як свідки і вісники любові Бога ми повинні проявляти особливе вшанування і відданість таїнствам Трійці і Боговтілення (Конституції, IV, 48). Яке послання Святої Трійці мені особисто, спільноті, в якій я живу і до якої я належу, людям, яким Ісус посилає мене служити? Ісус допомагає нам зрозуміти Святу Трійцю: особливості, місію і цілі Отця, Сина і Святого Духа.

 

Ісус допомагає нам зрозуміти взаємозв'язок між трьома особами, внутрішній зв'язок між ними, і вплив Трійці на кожну окрему людину, а також на суспільство в цілому. З тим як ми відкриватимемо і розвиватимемо, з Божої ласки, нерозривний зв'язок між Трійцею і окремою людиною, між Трійцею і суспільством, між Трійцею і людством, ми дістанемось все ближче до ідеальної моделі «відносин», основних складових нашого життя. Ми були створені не як острови, відокремлено один від одного, але як соціальні істоти і як сім'я, де в глибині нашого єства, ми єдині з Богом, а це значить з Трійцею і один з одним. Трійця залишається для нас таїнством. Ісус повідомив нам те, що ми знаємо про Отця, Сина і Духа.

 

Ісус представив нам Трійцю як ідеальну модель «відносин». 3 Наше розважання про Трійцю має супроводжуватися бажанням і метою втілення тої ідеальної моделі «відносин» в конкретній життєвій ситуації, в якій я перебуваю, в суспільстві, в якому я живу і до якого я належу, з людьми, яким Ісус посилає мене служити. Свята Трійця - це ідеальна модель «відносин»! Ісус показує нам ідеал. Взаємні відносини між Отцем і Сином. Взаємні відносини між Отцем і Духом. Взаємні відносини між Сином і Духом. Відносини між Отцем, Сином і Духом. Що ми можемо побачити у цих «відносинах»?

1) Ми можемо побачити, що увага завжди направлена на іншу людину, а не на себе.

2) Ми можемо побачити, що пріоритет завжди віддається іншій людині, а не собі.

3) Ми можемо побачити, що похвала, вдячність, захопленість завжди віддаються іншій людині, а не собі.

4) Ми можемо побачити, що кожна з трьох осіб Трійці завжди висловлює необхідність співпраці з іншою особою для виконання місії.

5) Ми можемо побачити, що кожна з трьох осіб Трійці завжди чітко виражає, що недостатньо і неефективно для кожної з них діяти самостійно. Що модель відносин в Трійці говорить мені про моє власне життя в:

a) моїх відносинах з Богом,

b) моїх відносинах зі спільнотою,

c) моїх відносинах з тими, кому Ісус посилає мене служити?

 

Оскільки ми не острови, а істоти, що належать до людської сім'ї, «відносини» є невід'ємною частиною нашої місії. Ідеальна модель Трійці, яку Ісус залишив нам, є зразком для наслідування. Святий Вікентій де Поль зробив ідеальну модель Святої Трійці однією з основ своєї духовності. Цього року в період Великого Посту нам пропонується зробити нові кроки в напрямку ідеальної моделі «відносин», даної нам через Ісуса. Якщо кожен з нас поставить на перше місце іншу людину, поставить його або її поперед себе, поперед власних бажань, поперед власних інтересів, поперед власної особистої волі; якщо кожен буде приділяти увагу іншій людині, ділитися часом, думками, переживаннями, труднощами, сумнівами, стражданнями, радощами і т.д., слідуючи ідеальній моделі «відносин в Трійці», то хтось буде робити те ж саме для кожного з нас.

 

Таким чином, складеться безліч чудових і дивовижних відносин, де ми разом в найкращий і найефективніший спосіб будемо виконувати місію, покладену на нас Ісусом. Для допомоги у наших розважаннях про цю ідеальну модель «відносин» давайте розглянемо ще два місця з Святого Вікентія про Трійцю, а також коротке розважання нашого співбрата Гетуліо Мота Гроссі: Якщо ми хочемо мати всередині нас образ чудесної Трійці і святі відносини з Отцем, Сином і Святим Духом, давайте утвердимося в дусі. Що створює єдинство і єдність Бога, якщо не рівність і відмінність Трьох Осіб? І що створює Їх любов, якщо не Їх подібність? І якби не було між ними ніякої любові, то що було б любляче в Них, сказав Блаженний єпископ Женевський? Отже, в Пресвятій Трійці є єдинообразність: чого хоче Отець, те хоче і Син; що робить Святий Дух, таким же чином діють Отець і Син; У них є тільки одна сила і один спосіб діяти. Це джерело святості і нашої моделі.

 

Давайте зробимо себе єдинообразними; нас багато буде таким чином, як ніби ми були б одним, у нас буде свята єдність у множинності. Якщо у нас вже є дещо, але цього недостатньо, давайте просити Бога про те, чого нам не вистачає і подивимося, чим ми відрізняємося один від одного для того, щоб спробувати стати схожими один на одного і рівними; подібність і рівність породжує любов, а любов прагне до єдності.

 

Отже, давайте всі прагнути мати однакові вподобання і бути в згоді щодо речей, які зроблено або дозволено зробити серед нас (Конференція 206 з 23 травня 1659 року щодо Єдинообразності; CCD XII, 210-211). Жити разом, ніби маючи одне серце і одну душу (Діяння 4:32), так, що завдяки такій єдності духу ви можете бути справжньою подобою єдності Бога, оскільки ваше число представляє три особи Пресвятої Трійці. Я молюся за це до Святого Духа, який є єдністю Отця і Сина, що Він може бути таким же чином вашим і дати вам глибокий мир в розпал протиріч і труднощів, які можуть траплятися часто тільки серед бідних. Але пам'ятайте також, що це ваш хрест, яким Господь закликає вас до Нього і Його миру. Кожна людина має високу думку про вашу роботу, і хороші люди визнають, що немає на землі іншої почеснішої чи святішої роботи, коли вона виконується сумлінно (Лист від 30 липня 1651 року до сестри Анни Гардемонт, з Ганнебонту; CCD IV, 238-239).

 

Відданість Святого Вікентія Трійці не є інтелектуальною вправою але шуканням його серця. Вона вела його і веде нас, як Конгрегацію ще живої харизми Засновника, до подвійного досвіду:

 

a) Наслідувати взаємовідносини трьох осіб. Церква знаходить головне джерело свого життя і діяльності в Трійці. Конгрегація, в межах Церкви, так само (Конституції II, 20). Ми покликані бути образом Трійці, милостивого і милосердного Бога Любові (див. Конференція 152 від 6 серпня [1656] про “Дух Милосердя і Співчуття”; CCD XI, 308-309.), Бога бідних, найменших, найслабших, для яких нас призначено нашою харизмою. Це вірно для нас, Дочок Милосердя, і всієї Вікентійської Родини. 5 Покликані до поєднання в любові; однорідності в множинності; єдинства життя; єдності в різноманітності дарів; одухотворені Духом Святим; послані, як Ісус, для місіонерського милосердя євангелізації бідних, харизма натхнена Духом в Святому Вікентії, дана Згромадженню і успадкована нами, ми покликані до творчої вірності харизмі слідувати за Ісусом, проповідником бідних.

 

b) Таким чином, наше вшанування Трійці, як це було для Святого Вікентія, повинно бути пов’язане з Місією (див. Конференція 118 від 23 травня 1655 року, Повторення молитви; CCD XI, 172-174), з проголошенням таємниці Божої любові до бідних для їх порятунку (див. там же, 173). Слово було втілене, послане з любові Отцем (див. Іоанна 3:16), зачате осяянням Святого Духа (див. Луки 1:35) в утробі Марії, і помазане тим же Духом щоб нести добру новину бідним. У Втіленому Слові, присутньому у бідних, Святий Вікентій бачив найдосконаліший прояв любові Бога (див. Іоанна 3:16, 14:9), преференційну любов Триєдиного Бога до найменших цього світу (Гетуліо Мота Гроссі, CM).

 

Ми святкуємо 400-ту річницю харизми Святого Вікентія де Поля. Нехай цей ювілейний рік принесе нам рясні плоди. З повною довірою до Провидіння, через посередництво Діви Марії Чудотворного Медальйону, Святого Вікентія де Поля, і всіх святих і благословенних Вікентійської Родини, ми продовжуємо шлях всередину до самих себе і назовні до наших спільнот і людей, до яких Ісус посилає нас служити, до тих, хто можливо ще не пізнав харизму, або в ті місця, де харизма ще досі не пустила коріння. Я сподіваюся і молюся, що в цьому році Страсний тиждень, Великдень, і святкування Великоднього періоду принесуть додаткову радість і сенс для нас і місії нашого життя, оскільки ми розважаємо про Трійцю і робимо нові кроки в напрямку ідеальної моделі «відносин». Давайте продовжимо молитися один за одного!

 

Ваш брат у Святому Вікентії, Томаж Мавріч, CM Генеральний Настоятель

bottom of page