top of page

Легкі сніжинки спадали з неба. Грудень повільно котився до кінця і свічки на адвентному вінку по черзі запалювались, адже самецієї неділі тижязапалилася  остання, четверта свічка, що сповіщає про швидке наближення Різдва.

 

Адвент – час очікування, щасливого чекання приходу маленького Дитяти, що принесе промінчик світла та добра у цей світ. Це час не звичайного посту, а підготування не лише вертепів, домівок, вулиць, а найголовнішого  - власних душ, сердець, що з нетерпінням чекають народження Дитятка.

 

Різдво –свято, яке переповнене традиціями як у Східному, такі в Західному обрядах. Воно свято дива, миру, добра та любові.

 

За біблійними переказами, цього Дня Марія народила Дитя, яке повинно було, за пророцтвом стати царем світу. Мати Божа і Йосип шукали прихистку на ніч,  і єдине, що вони змогли знайти це стайня, місце для тварин, де  поклали новонародженого Месію у вбогі ясла. Та в той День Небо веселилось, ангельські хори сповіщали землю про радість та закликали всіх прийти і поклонитися Новонародженому. Першими прийшли бідні пастухи, яким з’явився ангел,  і вони принесли убогі дари, але це було все, що вони мали. Наступними були три царі зі Сходу, яким про народження Ісуса сповістила яскрава зоря. Вони знали, що це знак і хотіли розгадати його. В дар принесли золото, ладан і миро.

Золото, як символ царя та його влади. Ладан - у прямому значенні, це пахуча смола, запашний деревний сік, який твердіє на повітрі й збирається з деяких ароматичних дерев. Зернята ладану покладені у гарячу жарину викликають приємний запах, що використовується під час літургії як піднесена молитва. Таким чином ладан був принесений Ісусові уже як Богу й Священику – як Тому, що мав відкупити  світ, пожертвувавши собою. Останнім даром  було миро, яким  в давнину намащували тіла померлих. Воно було принесене, як дар тому, якому належить померти, як звичайній людині і спасти світ як Богові.

 

Ось тому усі  християни і святкують цей день, коли народився їхній Спаситель.

24 грудня – Святвечір. В цей день всі вірні дотримуються традиційного дня посту. На стіл, за давньою традицією, українці кладуть 12 страв, головною з яких є кутя, що має свій особливий рецепт. Також в центр столу кладуть запалену свічку. Але найважливішою частиною цього особливого дня є вечірня Святкова Літургія (Пастерка), під час якої співають колядки, діляться оплатком та бажають один одному опіки маленького Немовляти та щасливого Різдва.

 

25 грудня –головна Урочистість Різдва. Різдвяна Літургія здійснюється  у Ватиканському Соборі Святого Петра та в усіх храмах світу. Після її завершення у Ватикані, Понтифік щиро вітає весь світ із Різдвом та уділяє урочисте благословення UrbietOrbi(Місту і Світу).

Тому, використаймо ще цей час адвенту на повну, щоб гідно зустріти Немовля та отримати Його ласку та любов.


Щасливого Різдва!

 

                                                                                                                                           Євгенія Палійчук

 

bottom of page